Witaj...
  w czym możemy Ci pomóc?

 

 

 

 

„Moje dziecko się żeni" to krótki warsztat skierowany dla rodziców dorosłych dzieci, które niedawno wzięły ślub lub przygotowują się do małżeństwa. To moment, gdy każda z rodzin na nowo organizuje swoje życie – młodzi po raz pierwszy, rodzice po raz kolejny, dostosowując się do nowych warunków. W tym pełnym wyzwań czasie zapraszamy po porcję psychologicznej wiedzy oraz praktycznych ćwiczeń, ułatwiających mądre i dojrzałe przygotowanie się do tej zmiany. 

Podczas warsztatu wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania: jak zbudować relacje z nowym członkiem rodziny? Czy to, co jest dobre dla nas, jako teściów i rodziców, jest też dobre dla nowożeńców? Czy dobrze, by młodzi mieszkali po ślubie z nami, rodzicami? Co zrobić, gdy dorosłe dziecko chce mieszkać przed ślubem z narzeczonym/ narzeczoną, a  to się kłóci z naszymi wartościami? Jak poukładać sobie w głowie sposób zwracania się zięcia/synowej do mnie, czy ma mówić "mamo/tato", czy lepiej być "na ty"? Jak przygotować się do roli babci i dziadka? Jak ułożyć stosunki z nową rodziną, czyli rodzicami zięcia/ synowej?

 • Podczas warsztatu będzie okazja, by zobaczyć siebie w nowych rolach: rodzica dorosłego już dziecka, teścia/ teściowej, oraz w przyszłości dziadka i babci.
 • W bezpiecznej i życzliwej atmosferze odczarujemy budzący lęk syndrom „pustego gniazda" czy mity o relacji dzieci z teściami.
 • Poznamy zasady zdrowej komunikacji, która pomaga zbudować zaufanie; poćwiczymy stawianie i respektowanie granic pomiędzy rodziną pochodzenia a nowo powstającą rodziną młodych.
 • Zmierzymy się z dawaniem dziecku prawa do odejścia i „odcięcia pępowiny".
 • Zaplanujemy także najbliższy czas, który dzięki zachodzącym zmianom może stać się okresem realizacji marzeń, odkładanych na wieczne „kiedyś".
 • Warsztaty bazują na systemowym rozumieniu rodziny, teorii Eriksona dotyczącej wyzwań na różnych etapach życia oraz badaniach psychologicznych dotyczących syndromu pustego gniazda. Wykorzystują elementy wykładowe oraz narzędzia warsztatowe (praca w podgrupach, praca z metaforą, refleksja własna).
 • Z uwagi na sytuację pandemiczną szkolenie odbędzie się w formie online: 2 spotkania po 2 godziny na platformie zoom. Wymaga to dobrego połączenia z internetem, sprawnego komputera, słuchawek/ głośników, mikrofonu i kamerki. Uczestnicy otrzymają krótką instrukcję używania programu zoom przed pierwszym spotkaniem warsztatowym.
 • Cena warsztatu 150 zł /os  200 zł/ para  
 

Termin 15 i 22  marca  2021 r. godz. 19.00 - 21.00 

 Jeśli zdecydowałeś wziąć udział to kliknij  REJESTRACJA

 Jeśli otrzymałeś bezpłatne zaproszenie na warsztaty to kliknij REJESTRACJA 

Warsztat poprowadzi Monika Chochla - kobieta wierząca, żona, mama i psycholog. Od 8 lat pracująca w obszarze rozwijania potencjału i skuteczności w działaniu jako trener i coach.
W pracy z ludźmi najbardziej kręci ją błysk w oku oznaczający, że ktoś właśnie odkrył w sobie moc i siłę do pełniejszego życia. Prowadzi autorskie warsztaty psychologiczne dla osób wierzących (ponad 14 edycji w 2 miastach), inspiruje ludzi do życia zaangażowanego pisząc dla Deon.pl i bloga www.chcemisie.com.pl. Prywatnie w ciągłym ruchu: na rowerze, na spacerze lub na sali tanecznej. 

 • psycholog (UJ) 
 • coach (Szkoła Profesjonalnego Coachingu akredytowana przez Polską Izbę Coachingu)
 • terener kompetencji miękkich ( Szkoła Trenerów i ponad 300 godzin rozwijających kompetencje pracy z grupą w obszaarch komunikacji, przywództwa, autoprezentacji, efektywnej współpracy, twórczego myślenia i zarządzania zespołem) 
 • ponad 1300 przeprowadzonych godzin szkoleniowych i 8 lat doświadczenia w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń oraz w zarządzaniu zespołem i projektem
 • ponad 300 godzin pracy indywidualnej z Klientem (coaching i poradnictwo psychologiczne) 

 

Czego poszukujesz?

Poradnictwo rodzinne

Poradnictwo rodzinne

  Czego możesz oczekiwać od poradnictwa rodzinnego? Rodzina jest źródłem wsparcia i miłości, ale czasami relacje pomiędzy członkami rodziny stają Read More
Przygotowanie do ślubu

Przygotowanie do ślubu

Kto może uczestniczyć?  narzeczeni przygotowujący się do sakramentu małżeństwa  Konsultacje ONLINE są przeznaczone dla narzeczonych z Archidiecezji Krakowskiej.   Przygotowanie Read More
Grupa wsparcia psychologicznego dla osób zranionych wykorzystaniem seksualnym

Grupa wsparcia psychologicznego dla osób zranionych wykorzystaniem seksualnym

Grupa wsparcia psychologicznego KU UZDROWIENIU jest formą wzajemnego wspierania się na drodze uzdrowienia zranień będących skutkiem doznanego wykorzystania seksualnego w Read More
Poradnictwo duszpasterskie

Poradnictwo duszpasterskie

Czym jest pomoc duszpasterska? Jest spojrzeniem na twoją życiową sytuację z perspektywy wiary i wartości duchowych. Podczas rozmowy możesz powiedzieć Read More
Moje dziecko się żeni...warsztaty dla przyszłych teściów

Moje dziecko się żeni...warsztaty dla przyszłych teściów

  „Moje dziecko się żeni" to krótki warsztat skierowany dla rodziców dorosłych dzieci, które niedawno wzięły ślub lub przygotowują się do Read More
Poradnictwo w zakresie małżeńskiego prawa kanonicznego

Poradnictwo w zakresie małżeńskiego prawa kanonicznego

Poradnictwo prawne w zakresie małżeńskiego prawa kanonicznego II piątek miesiąca w godz. 17.00-20.00.  Zapisy na konsultacje wyłącznie telefonicznie pod numerem Read More
 • 1