Żyjemy w związku niesakramentalnym

Pojawiają się trudności w rozeznaniu naszego miejsca w Kościele... Co mamy powiedzieć dziecku, które przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej? Jesteśmy młodzi, nasze sakramentalne małżeństwa rozpadły się, nie umiemy sobie wyobrazić życia w samotności... 

W jaki sposób pomagamy? 

Rozmowa z duszpasterzem pozwoli przyjrzeć się waszej indywidulanej sytuacji życiowej. Podczas spotkania z duszpasterzem możesz opowiedzieć swoją historię, podzielić się doświadczeniem trudności jakie Ci towarzyszą. Możesz spojrzeć na swoje życie w nowej perspektywie, dostrzec szanse jakie są przed wami lub też podjąć starania, by uregulować waszą sytuację w Kościele. 

Kiedy porozmawiać z duszpasterzem? 

Zadzwoń pod numer + 48 512 180 000 (pn.-pt.17.00-20.00)  aby umówić spotkanie. 

Z kim możesz porozmawiać? 

Ks. Jan Abrahamowicz jest diecezjalnym duszpasterzem związków niesakramentalnych, jest przekonany, że Pan Bóg wciąż szuka człowieka, który się zagubił. Chce mu pomóc w ocenie sytuacji, wesprzeć w wysiłku w kierunku poznania prawdy i dobra. W 2000 roku zaprosiłem osoby żyjące w niesakramentalnych związkach małżeńskich na rekolekcje wielkopostne, które odbyły się w kościele pw. Świętego Krzyża w Krakowie i stały się dla nich początkiem duszpasterstwa specjalistycznego w naszej archidiecezji. Odtąd towarzyszę osobom w powtórnych związkach w poszukiwaniu drogi do Pana Boga. Jestem świadkiem ich wzrastania w wierze, przemiany serca, a także decyzji o ponownym wyborze Chrystusa jako swojego życiowego Przewodnika. W roku 2006, odpowiadając na prośbę osób opuszczonych przez współmałżonka, samotnych po rozwodzie lub będących w separacji, zawiązaliśmy grupę „Nadzieja”, która pragnie wspierać ich modlitwą i radą. Uważam, że kluczem do rozwiązania tych trudnych problemów jest żywa wiara i przekonanie, że Bogu na nas zależy, a wszelką zmianę powinniśmy rozpoczynać od samych siebie. Oba te duszpasterstwa prowadzę aktualnie w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach, gdzie jestem proboszczem.